txtMenuT.jpgankieta
ankieta

Jakie zajęcia pozalekcyjne powinny funkcjonować w naszej szkole?

Pokaż wyniki
ankieta

Aktualności

Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności

W dniu 25 maja 2016 r. odbyła się kolejna edycja "T@lentów Informatycznych" dla uczniów klas gimnazjalnych z regionu Aglomeracji Wałbrzyskiej.


Uczniowie w pierwszym etapie rozwiązywali test wyboru z zagadnień szeroko rozumianej informatyki. Dziesięciu uczniów z najlepszymi wynikami przeszło do finału, gdzie mogli się wykazać swoimi umiejętnościami praktycznymi - przed komputerem. Zadania z części praktycznej obejmowały zagadnienia z zaawansowanej obsługi pakietu biurowego (edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, prezentacji multimedialnej). W konkursie wzięło udział troje uczniów SGEE w Kamiennej Górze - Czugała Filip, Wojtek Borowski, Michał Urbański oraz troje uczniów SGEE w Wałbrzychu - Patryk Ostafin, Radosław Kierzek i Jakub Piotrowski.


Wyniki:

    • I miejsce - Patryk Ostafin, Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej - opiekun Wojciech Andrzejewski
    • II miejsce - Amadeusz Czechowski, Zespół Szkół Fundacji Szkoła Gminno Menadżersko Księgowa w Wałbrzychu - opiekun Krystian Machowczyk
    • III miejsce - Czugała Filip, Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze - opiekun Wojciech Andrzejewski
    • ponadto w finale, wśród 10 najlepszych, znaleźli się jeszcze dwaj nasi uczniowie Radosław Kierzek oraz Jakub Piotrowski z SGEE w Wałbrzychu - opiekun Wojciech Andrzejewski


Uczniowie - finaliści oraz laureaci konkursu otrzymali od fundatorów roczne prenumeraty na czasopismo komputerowe "Komputer Świat" oraz nagrody rzeczowe wręczone przez Pana Marka Hryciuka Prezesa Zarządu ZETO-ŚWIDNICA oraz Dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych "Energetyk" Pana Ryszarda Janasa. 


T@lenty Informatyczne 2016
czytaj więcej
  • Egzamin gimnazjalny 2016

Dnia 21.03.2016 r. uczniowie klasy 2a i 3b naszej szkoły pod opieką wychowawcy Pani Barbary Bednarz-Łobodzińskiej i pedagoga szkolnego Danuty Cierpikowskiej wzięli udział imprezie charytatywno-sportowej- III Wrocławskim  Biegu Sponsorowanym.


Idea biegu sponsorowanego jest piękna i prosta.  Pozyskane od sponsora pieniądze, w wysokości 100 zł, a nade wszystko swój czas i wysiłek uczniowie dedykowali  podopiecznym Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. Pieniądze przesłane na konto fundacji, zostaną w całości przeznaczone na opłacenie rehabilitacji dzieci, które same nie mogą biegać…


Uczniowie,  na ten szczytny cel, nie szczędzili sił i godnie reprezentowali wszystkich uczniów naszej szkoły. Pokonali wiele okrążeń wokół Pergoli przy Hali Stulecia. W sumie, pobili kolejne, indywidualne rekordy życiowe, pokonali własne słabości z myślą o chorych rówieśnikach.


Za wysiłek, determinację i radość z niesienia pomocy chorym rówieśnikom  otrzymali od organizatorów biegu podziękowania, słowa uznania i gratulacje wraz z dyplomem. Sponsor również został uhonorowany dyplomem. 


Tego dnia wolontariusze odwiedzili także nowo wybudowaną Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu „PRZYLĄDEK NADZIEI”. Wzięli udział w spotkaniu  z lekarzami i wręczyli małym pacjentom szpitala własnoręcznie wykonany plakat-obraz, życząc szybkiego powrotu do zdrowia oraz nieustającej woli walki z chorobą. Wizyta w klinice  jeszcze bardziej utwierdziła uczniów w przekonaniu, że warto  ofiarować innym odrobinę siebie.


Popołudnie uczniowie spędzili na relaksie. Odwiedzili  Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis” we Wrocławiu, do którego dotarli w niecodzienny sposób, bo ponad nurtami Odry kolejką linową, zwaną żartobliwie przez studentów politechniki „Polinką”.

Dzień pełen wrażeń, dobrych emocji i wysiłku fizycznego na długo pozostanie w sercach

uczestników imprezy.

 

Danuta Cierpikowska

pedagogIII WROCŁAWSKI BIEG SPONSOROWANY
czytaj więcej
  • WIELKANOC 2016

18 września 2015r. uczniowie  Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu wzięli  po raz piąty udział w konkursie ,,Maraton matematyczny’’. Jest to konkurs organizowany przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Maratony Matematyczne organizowane są od 2001 roku. Rozwiązywanie zadań "do upadłego" jest świetną zabawą i przygodą z matematyką dla jej fanów. Niektórzy przyjeżdżają na tę imprezę co roku z odległych miejscowości, nawet z zagranicy. Wiele osób startowało we wszystkich edycjach. Laureat pierwszego Maratonu w kategorii SP jest obecnie studentem matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim i bierze udział w przygotowaniu zadań konkursowych dla młodszych kolegów.


Nasi uczniowie: Julia Rutowska, Radosław Kierzek, Patryk Ostafin zmierzyli się z zadaniami logicznymi i rachunkowymi. Są to zadania naprawdę trudne i wymagające ogromnego skupienia. Po konkursie uczestniczyliśmy w pokazach przepuszczania obrazów przez sieć neuronową w komputerze a także doświadczyliśmy wirtualnej rzeczywistości dzięki specjalnym ,,okularom’’.


Opiekunem  była  p. Ilona Tempes.


Maraton matematyczny 2015
czytaj więcej