III WROCŁAWSKI BIEG SPONSOROWANY

Jesteś tu: » Strona główna » III WROCŁAWSKI BIEG SPONSOROWANY

III WROCŁAWSKI BIEG SPONSOROWANY

Dnia 21.03.2016 r. uczniowie klasy 2a i 3b naszej szkoły pod opieką wychowawcy Pani Barbary Bednarz-Łobodzińskiej i pedagoga szkolnego Danuty Cierpikowskiej wzięli udział imprezie charytatywno-sportowej- III Wrocławskim  Biegu Sponsorowanym.

Idea biegu sponsorowanego jest piękna i prosta.  Pozyskane od sponsora pieniądze, w wysokości 100 zł, a nade wszystko swój czas i wysiłek uczniowie dedykowali  podopiecznym Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. Pieniądze przesłane na konto fundacji, zostaną w całości przeznaczone na opłacenie rehabilitacji dzieci, które same nie mogą biegać…

Uczniowie,  na ten szczytny cel, nie szczędzili sił i godnie reprezentowali wszystkich uczniów naszej szkoły. Pokonali wiele okrążeń wokół Pergoli przy Hali Stulecia. W sumie, pobili kolejne, indywidualne rekordy życiowe, pokonali własne słabości z myślą o chorych rówieśnikach.

Za wysiłek, determinację i radość z niesienia pomocy chorym rówieśnikom  otrzymali od organizatorów biegu podziękowania, słowa uznania i gratulacje wraz z dyplomem. Sponsor również został uhonorowany dyplomem.

Tego dnia wolontariusze odwiedzili także nowo wybudowaną Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu „PRZYLĄDEK NADZIEI”. Wzięli udział w spotkaniu  z lekarzami i wręczyli małym pacjentom szpitala własnoręcznie wykonany plakat-obraz, życząc szybkiego powrotu do zdrowia oraz nieustającej woli walki z chorobą. Wizyta w klinice  jeszcze bardziej utwierdziła uczniów w przekonaniu, że warto  ofiarować innym odrobinę siebie.

Popołudnie uczniowie spędzili na relaksie. Odwiedzili  Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis” we Wrocławiu, do którego dotarli w niecodzienny sposób, bo ponad nurtami Odry kolejką linową, zwaną żartobliwie przez studentów politechniki „Polinką”.

Dzień pełen wrażeń, dobrych emocji i wysiłku fizycznego na długo pozostanie w sercach

uczestników imprezy.

Danuta Cierpikowska