T@lenty Informatyczne 2016

Jesteś tu: » Strona główna » T@lenty Informatyczne 2016

T@lenty Informatyczne 2016

W dniu 25 maja 2016 r. odbyła się kolejna edycja "T@lentów Informatycznych" dla uczniów klas gimnazjalnych z regionu Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Uczniowie w pierwszym etapie rozwiązywali test wyboru z zagadnień szeroko rozumianej informatyki. Dziesięciu uczniów z najlepszymi wynikami przeszło do finału, gdzie mogli się wykazać swoimi umiejętnościami praktycznymi - przed komputerem. Zadania z części praktycznej obejmowały zagadnienia z zaawansowanej obsługi pakietu biurowego (edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, prezentacji multimedialnej). W konkursie wzięło udział troje uczniów SGEE w Kamiennej Górze - Czugała Filip, Wojtek Borowski, Michał Urbański oraz troje uczniów SGEE w Wałbrzychu - Patryk Ostafin, Radosław Kierzek i Jakub Piotrowski.

Wyniki:

• I miejsce - Patryk Ostafin, Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej - opiekun Wojciech Andrzejewski
    • II miejsce - Amadeusz Czechowski, Zespół Szkół Fundacji Szkoła Gminno Menadżersko Księgowa w Wałbrzychu - opiekun Krystian Machowczyk
    • III miejsce - Czugała Filip, Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze - opiekun Wojciech Andrzejewski
    • ponadto w finale, wśród 10 najlepszych, znaleźli się jeszcze dwaj nasi uczniowie Radosław Kierzek oraz Jakub Piotrowski z SGEE w Wałbrzychu - opiekun Wojciech Andrzejewski

Uczniowie - finaliści oraz laureaci konkursu otrzymali od fundatorów roczne prenumeraty na czasopismo komputerowe "Komputer Świat" oraz nagrody rzeczowe wręczone przez Pana Marka Hryciuka Prezesa Zarządu ZETO-ŚWIDNICA oraz Dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych "Energetyk" Pana Ryszarda Janasa.